5 důvodů, proč by ženy měly aktivovat svaly celého těla

publikováno: 3. 11. 2015

1) Spalujete kalorie - aktivní svaly spalují kalorie nejen přímo při cvičení, ale hlavně také v klidovém stavu během celého dne.

2) Svaly jsou funkční – Máte dítě? Pravděpodobně si během dne užijete zvedání, nošení a dřepů. Pokud máte aktivované svaly, jste silnější a činnosti každodenního života jsou jednodušší.

3) Svaly pomáhají předcházet zraněním – u žen je až 4x pravděpodobnější, že budou trpět osteoporózou než muži, a to kvůli hormonálním změnám. Se silnými svaly si udržíte také lepší rovnováhu a koordinaci a tím se sníží pravděpodobnost pádu.

4) Zlepšíte držení těla – kvalita držení těla má hodně co dočinění se svaly, které podporují páteř. Mnoho žen zaměřuje svou pozornost na břišní svaly s vyloučením horní a dolní části zad. Přitom k životu bez bolestí zad a správnému držení těla je potřeba rozvíjet všechny tyto svalové partie.

5) Snížíte stres – krátké a intenzivní cvičení během pracovního dne vám prokazatelně zlepší náladu a zvýší vaši produktivitu. Silnější svaly také snižují krevní tlak a citlivost na inzulín, což je při hubnutí naprosto zásadní.

komentáře (0)

Pošlete svůj komentář

Stáhněte si aplikaci zdarma
QR kód mobilní aplikace Bodytec na Apple iTunes
QR kód mobilní aplikace Bodytec na Googleplay