HUBNEME SE SKOŘICÍ

publikováno: 10. 3. 2015

Hubneme se skořicí

Skořice má řadu schopností přispívajících k hubnutí, což může mnoho našich klientů zajímat.

Takže se na to podíváme:

  1. Očišťuje střeva od parazitů a nežádoucích mikroorganizmů a tím v nich dochází k lepšímu vstřebávání živin a k dokonalejšímu trávení jídla, přičemž se tělo zároveň efektivněji zbavuje škodlivých látek.
  2. Působí jako metabolická vzpruha aktivující energii potřebnou ke cvičení a díky ní naše tělo snadněji spaluje glukózu namísto toho, aby ji metabolizovalo na zásobní tuk.
  3. Skořice napomáhá při cvičení lépe spalovat tuky, tím, že  urychluje jejich štěpení = tukové buňky se netvoří tak snadno jako dřív.
  4. Skořice je také účinný antioxidant působící proti nežádoucím volným radikálům.

Skořice však pomáhá i jinak a proto pokračujeme dále...

Skořice byla odjakživa známá pro své léčivé, kosmetické a desinfekční účinky.

V zimním období oceníte schopnost skořice prohřát organismus, rozproudit krev, omezuje nadýmání, snižuje cholesterol, zlepšuje náladu, má účinky jako přírodní afrodisiakum, působí proti virům a má i antibiotické účinky. V asijské medicíně se používala k léčbě močových cest a je vhodné užívat skořici při výskytu artrózy a jako prevenci proti nachlazení.

Americké studie prokázaly, že při užívání skořice se zlepšují mozkové funkce. 1 až 4 gramy denně by měly bohatě stačit k tomu, aby se projevily všechny pozitivní účinky.

Pokud vsázíte na to, že čím větší množství, tím lépe, není to pravda. Můžete si tím vypěstovat i alergii, nebo i závislost. Těhotným se velké dávky nedoporučují vůbec !

V Číně se používala skořice na hojení ran, skořicové masti jsou ostatně známé i u nás. Nezanedbatelné jsou účinky skořice v boji proti karcinomům, hlavně rakoviny slinivky břišní a prostaty.

Pokud chcete popsané účinky skořice vyzkoušet, možností je spousta - přísada při vaření, dochucení jogurtu nebo smoothies, aromaterapie, skořicové masážní oleje apod.

My přidáváme recept na :

Skořicový čaj na hubnutí

3 čajové lžičky mleté skořice + 1 plná lžička jedlé sody  - smíchejte ve velkém hrnku. Přidejte sáček bylinkového nebo černého čaje, avšak není podmínkou. Pokud máte problémy s vysokým tlakem, dejte sody jen polovinu. Vše zalijte litrem vařící vody a nechte louhovat do vychladnutí a poté zceďte.

Vzniklý roztok na hubnutí můžete i vychladit a pít 4x denně po čtvrt litru.

Chutná lahodně a pomáhá nám dodržovat pitný režim. Hlavně však tato limonáda snižuje ukládání cukrů do krve a pomáhá při jejich odbourávání, tím tělo při stejném energetickém příjmu hubne. Nápoj je vhodný i pro diabetiky a osoby s vysokým krevním tlakem.

komentáře (0)

Pošlete svůj komentář

Stáhněte si aplikaci zdarma
QR kód mobilní aplikace Bodytec na Apple iTunes
QR kód mobilní aplikace Bodytec na Googleplay