Začněte hubnout s BODYTECEM

publikováno: 8. 4. 2015

Začněte hubnout s BODYTECEM

Jak to vlastně vlastně funguje ?

Každý ví, že ke stálé hmotnosti vede cesta jen přes vyrovnanou energetickou bilanci. Že je potřeba spálit tolik energie, kolik energie přijmeme. Pokud chceme hubnout, musíme víc vydat než přijmout. Jestli víc energie přijmeme, než vydáme budeme přibírat na váze, což je bohužel častější stav při našem upracovaném, sedavém a stresujícím způsobu života.

Jak zařídit, abychom více energie vydávali ?

Ideálně fyzickou aktivitou. Dlouhodobou, pravidelnou a dostatečně intenzivní, díky níž vydáme přibližně pětinu energie za den. Desetinu vydáme zpracováním potravy a zbytek výdeje naší energie, ač se to může zdát neuvěřitelné,  je tzv. bazální metabolismus svalů.

Jeho podíl může činit až 70% veškerého energetického výdeje těla a tudíž jeho role je při hubnutí rozhodující. A tento bazální metabolismus je z 80% tvořen klidovou spotřebou svalů !

Jinými slovy, čím víc aktivních svalů máme, tím víc spálíme energie a to i v klidovém režimu (...při sledování TV, sezení v práci i při spánku)

Zvýšíme-li svalovou hmotu, bude naše tělo každý okamžik spotřebovávat víc energie. A díky tomu budeme pálit zásoby – tuky – a hubnout.

Uvádí se, že dalších 12 hodin po cvičení se bazální metabolismus zvyšuje až o 23% a jeho zvýšení o cca 10% trvá až 72 hodin po tréninku.

Takže hurá do Karlína na 20 minutový nakopávač metabolismu – zvaný EMS trénink Bodytec.

Zdroj: novéfitness

komentáře (0)

Pošlete svůj komentář

Stáhněte si aplikaci zdarma
QR kód mobilní aplikace Bodytec na Apple iTunes
QR kód mobilní aplikace Bodytec na Googleplay