20 minut týdně BODYTEC nebo 4-5x týdně posilovna ?

publikováno: 21. 3. 2015

Pokud budete chtít kvalitně procvičit celé tělo v posilovně, budete muset přijít 4-5x týdně a pracovat nejen na velkých svalových skupinách, které „jsou vidět“, ale věnovat se i jemným svalům, které drží tělo ve správných polohách a jsou neméně důležité, ale často opomíjené.

Aby byla aktivace svalů dostatečná, vezmete do ruky těžkou činku a uděláte s ní 8 opakování, a to celé ve 3 sériích. Celkem 24 cviků, 24 svalových kontrakcí. S obrovskou zátěží. A potom další cviky, další svaly, další činky a stroje. Navíc musíte o cvičení něco vědět, aby jste cviky prováděli správně. Pokud nevíte jak na to, hrozí vám spíš, že cvičení nepřinese očekávaný efekt nebo si dokonce něco zablokujete nebo natrhnete. Řešením je cvičení s trenérem, což je bezpečnější ovšem o dost dražší varianta.

Při EMS tréninku, který je rozdělen na 4s záběru podpořeném mikroelektrickými impulsy a 4s uvolnění probíhá každou sekundu 85 svalových kontrakcí. Ve 20 minutovém tréninku jsme tedy 10 minut ve zpevnění a 10 minut v uvolnění. Kolik to bude svalových kontrakcí celkem ?

51 tisíc .... 51 000 kontrakcí !

Ač to nebude na první pohled patrné, je tělo zatíženo tak, jako by najednou odcvičilo 2 hodiny 4-5x v posilovně.

K celkovému vyrovnání ( regeneraci ) organismu pak dojde až po 5-6 dnech. Po celou tu dobu funguje tělo ve zvýšeném energetickém režimu.  A po týdnu můžeme opět zařadit trénink.

Další „nekonečný“ 20 minutový trénink – BODYTEC

Efektivita EMS nespočívá jen v zapojení skutečně celého těla najednou, ale právě v množství svalových stahů, zpevnění a uvolnění, a tím pádem jejich aktivaci a posílení v čase.

Vůlí dokážeme poslat signál svalům, aby se zpevnili, přibližně jednou za sekundu.

S pomocí BODYTEC EMS tréninku to tělo zvládne 85 x za sekundu.

Svaly takto procvičíme velice rychle, efektivně a zároveň dostatečně intenzivně, aby trénink nastartoval procesy v těle, které vedou k jeho celkovému zpevnění, svalové vyrovnanosti a zvýšené spotřebě energie, o které ještě bude řeč v dalším příspěvku.

komentáře (0)

Pošlete svůj komentář

Stáhněte si aplikaci zdarma
QR kód mobilní aplikace Bodytec na Apple iTunes
QR kód mobilní aplikace Bodytec na Googleplay