5 důvodů, proč by ženy měly aktivovat svaly celého těla*

1) Spalujete kalorie – aktivní svaly spalují kalorie nejen přímo při cvičení, ale hlavně také v klidovém stavu během celého dne.

2) Svaly jsou funkční – Máte dítě? Pravděpodobně si během dne užijete zvedání, nošení a dřepů. Pokud máte aktivované svaly, jste silnější a činnosti každodenního života jsou jednodušší.

3) Svaly pomáhají předcházet zraněním – u žen je až 4x pravděpodobnější, že budou trpět osteoporózou než muži, a to kvůli hormonálním změnám. Se silnými svaly si udržíte také lepší rovnováhu a koordinaci a tím se sníží pravděpodobnost pádu.

4) Zlepšíte držení těla – kvalita držení těla má hodně co dočinění se svaly, které podporují páteř. Mnoho žen zaměřuje svou pozornost na břišní svaly s vyloučením horní a dolní části zad. Přitom k životu bez bolestí zad a správnému držení těla je potřeba rozvíjet všechny tyto svalové partie.

5) Snížíte stres – krátké a intenzivní cvičení během pracovního dne vám prokazatelně zlepší náladu a zvýší vaši produktivitu. Silnější svaly také snižují krevní tlak a citlivost na inzulín, což je při hubnutí naprosto zásadní.

Podobné příspěvky