Bodytec kontra celulitida*

Bodytec EMS trénink nabízí i speciální program proti Celulitidě

Celulitida nebo pomerančová kůže je neduhem, který můžete pomocí cvičení EMS tréninku Bodytec značně eliminovat.

Bodytec nabízí speciální anticelulitidní program jehož elektrické impulsy mají frekvenci cca 10x nižší než při posilovacích programech. Impulsy jsou trvalé – bez pauz – resp. pauzičky jsou tak krátké, že efekt, který cítíte se dá popsat jako by vám na povrch kůže útočilo letmými dotyky hejno špendlíků. Tento program pomáhá posílení a napnutí vazivové tkáně, povzbuzuje krevní oběh a rozproudí pohyb lymfy, díky čemuž dochází k odvodu nadbytečných tukových buněk.

A o čem vlastně ta celulitida je ?

Důležité je si uvědomit, že celulitida je především problémem pokožky a nikoli problémem „tukovým.“ Právě proto se objevuje především v partiích, které jsou méně zásobeny krví, jako jsou hýždě nebo stehna, a tam, kde je menší množství kolagenu

Příčinou celulitidy bývá špatná životospráva, kvůli které se tělo zanáší toxiny a nestrávenými metabolity a postrádá minerály a vitamíny. K tvorbě celulitidy přispívá také nedostatek pohybu a tekutin. Do těla zanesené toxiny na sebe vážou tukové buňky. Tuk pak tlačí na drobné cévky a zabraňuje proudění krve a lymfy. Povolená vazivová tkáň pak není schopna udržet tlak zvětšené tukové buňky a ty vytláčejí kůži vzhůru a vznikají ony známé “hrbolky a prasklinky”.

Ženy mají tenčí kůži a případné změny v podkoží jsou více viditelné. Podkoží je dvakrát silnější než u mužů a má méně pevnou strukturu. Kolagenová vlákna pojivové tkáně jsou u žen umístěna rovnoběžně, zatímco u mužů síťovitě. Podíl tukové tkáně je u žen téměř dvojnásobný.

Celulitida je problematika mnohofaktorová, takže vždy dochází k souběhu několika negativních vlivů. Vedle špatné životosprávy hrají zásadní roli též genetické dispozice a především negativní vliv ženských hormonů, zvýšená spotřeba nikotinu a alkoholu. Ženy mají též častější problémy s žilním systémem a s lymfatickou drenáží.

Lymfa musí volně proudit a odvádět z těla usazeniny látkové výměny a toxické látky.

Takže nezbývá než dodat – přijďte vykoušet Bodytec a vaše kůže bude pevná a krásná na dotek.

Pozor : rozhodně nezapomeňte na zvýšený příjem tekutin, pokud se do tohoto boje pustíte !!!

Podobné příspěvky