Co nás okyseluje? Otestujte se!*

Snažíte se zhubnout a výsledky se nedostavují ?

Cvičíte, jíte přiměřeně, ale ručička na váze se ne a ne hnout? Příčinou můžou být obranné mechanismy těla proti překyselení. Tukové buňky na sebe dobře vážou toxiny, tělo je tedy používá jako skladiště nebezpečného odpadu. Proto se tukových zásob kyselý organismus odmítá vzdát. Navíc má tělo sklon hromadit v tkáních vodu, aby nadbytek kyselin zředil. Odkyselení by proto mělo být v redukčním režimu prvním krokem.

Co nás ještě okyseluje:

  • Mělký povrchní dech, protože neodvádí dostatečně kysličník uhličitý.
  • Příliš intenzivní tělesná námaha. Kyselinu mléčnou, která se vytváří ve svalech, nestačí tělo odbourávat. Maratonský běžec může na překyselení i zemřít.
  • Hltání jídla. Jakákoliv málo rozžvýkaná strava ve střevech kvasí.
  • Nacpávání se pozdě večer. V noci se trávicí procesy zpomalují, snědené jídlo v žaludku opět kvasí a okyseluje.

Otestujte se

Překyselení dává tělo najevo řadou drobných neduhů. Bolesti hlavy, podrážděnost, pálení žáhy, špatný stav pokožky a vlasů, praskliny na nehtech, potah na jazyku…

Z takhle různorodých signálů by správnou diagnózu asi určil jen málokdo. Nejspolehlivějším testem tedy zůstává lakmusový papírek z lékárny. Balení obsahuje testovací proužky, které pokropíte ranní močí a jeho barvu pak porovnáte s přiloženou stupnicí. Během několika sekund víte, jak na tom jste.

Pozor, jedno měření nestačí!

PH moči se během dne rychle mění, doporučuje se tedy měřit ho několikrát denně nejméně měsíc. Až se začne vaše vnitřní pH měnit – třeba díky tomu, že upravíte svůj jídelníček – určitě to poznáte.

Podobné příspěvky