Glutamin - ochránce a podpora vašich svalů

publikováno: 24. 3. 2015

Glutamine 1000 je v kapslích obsahujících vysokou dávku  L-glutaminu – nejvíce užívané aminokyseliny v těle, která má největší zastoupení ve svalové buňce. Při fyzické i psychické zátěži spojené s nedostatkem této aminokyseliny v těle dochází k úbytku svalové hmoty a nástupu únavy.

Glutamin je neesenciální proteinová aminokyselina, která tvoří až 60 % obsahu aminokyselin svalových buněk. Při zátěžových situacích, kterými jsou fyzická zátěž, stres, nemoc, dochází ve zvýšené míře k uvolňování glutaminu ze svalových buněk, tzv. ke katabolizaci. I když si tělo „umí“ vytvořit glutamin z ostatních aminokyselin (valinu, isoleucinu, leucinu, k. glutamové), toto vytvořené množství nepostačuje a je potřeba jej dodat zevně.

Glutamin podporuje nárůst a regeneraci svalové hmoty. je nezbytný pro mozkový a nervový metabolismus, podporuje imunitní systém.

Při vysoké fyzické zátěži a současném dlouhodobém nedostatku této aminokyseliny v těle dochází k úbytku svalové hmoty, nastupuje únava, prodlužuje se doba potřebná pro regeneraci a zhoršují se imunitní odpovědi organismu. 

K dostání ve studiu Bodytec.

Doporučené dávkování:

  • tréninkové dny: základní denní dávka je 3 – 5 kapslí Glutamine 1000 po tréninku; další dávku (3 – 5 kapslí) můžete zařadit večer před spaním nebo 30 – 60 minut před tréninkem
  • netréninkové dny: můžete zařadit pauzu v dávkování nebo pokračovat v pravidelném používání, a to 2x denně 3 – 5 kapslí; poslední dávku použijte večer před spaním
  • pro zvýšení efektivnosti doporučujeme používat v měsíčních cyklech – měsíc užívejte a další měsíc zařaďte pauzu

komentáře (0)

Pošlete svůj komentář

Stáhněte si aplikaci zdarma
QR kód mobilní aplikace Bodytec na Apple iTunes
QR kód mobilní aplikace Bodytec na Googleplay